O nas

Początki działalności naszej firmy sięgają ubiegłego wieku. Firma powstała w latach dziewięćdziesiątych z miłości do zdjęć, do fotografii, do możliwości utrwalania na kliszach niezwykłych, ulotnych chwil. Zmieniała swoją siedzibę, aby definitywnie związać się z Krakowem. Obecnie nasz zakład zlokalizowany jest w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, gdzie znajdujemy się od początku jego istnienia.

Zainteresowanie fotografią w naszej rodzinie było dziedziczne. Przez lata zrozumieliśmy , że dokumentacja otaczającego świata nie jest najważniejsza. Niezwykłe jest natomiast patrzenie na utrwalony przez kogoś w kadrze świat i próba jak najlepszego odtworzenia go na kartce papieru. Pamiętamy jeszcze czasy kiedy nie było aparatów cyfrowych, ani maszyn fotograficznych, a zdjęcia wywoływało się ręcznie. Fotografia opierała się na związkach chemicznych reagujących w określony sposób na światło. Od fotografa zależało jaki będzie końcowy efekt… Było to nadzwyczajne, magiczne doświadczenie.
Rozwój elektroniki umożliwił zmianę sposobu rejestracji obrazu, pozwolił pominąć obróbkę chemiczną, która nie ukrywajmy była dość czasochłonna i zwiększyć efektywność pracy. Fotografia cyfrowa bo o niej mowa to dziś najszybciej rozwijająca się odmiana fotografii. Dobrej jakości fotografia zależy od sprzętu jakim zostało zrobione zdjęcie, od umiejętności osoby rejestrującej obraz i w dużej mierze od jakości papieru, chemii, sprzętu, maszyny czy nawet nośnika za pomocą którego utrwalimy nasz wyjątkowy, ulotny kadr.
Zdając sobie sprawę z tego, że efekt końcowy zależy od sprzętu, cały czas inwestujemy w najnowsze zdobycze technologii. Obecnie pracujemy na najlepszych dostępnych na rynku maszynach fotograficznych Fuji Frontier. Stosujemy tylko najlepszej jakości papier FujiFilm Supreme oraz pracujemy na oryginalnej chemii fotograficznej wymienianej na bieżąco. Postaramy się to wytłumaczyć w najprostszy możliwy sposób: maszyna robiąc nawet małe 20 zdjęciowe zlecenie cały czas dolewa nową chemie co daje gwarancję najwyższej jakości odbitek. Każda rolka papieru jest balansowana przez densitometer, aby zachować ciągłość kolorów. Powoduje to, że wywołując to samo zdjęcie po roku czasu jego kolory pozostaną takie same jak przy pierwszym wywołaniu, nie zbledną, nie wybarwią się. Jest to bardzo istotne, ponieważ zdjęcia umożliwiają nam powracanie do przeróżnych momentów życia. Uruchamiają wspomnienia, uczucia. Są opowieścią nie wymagającą słów. Nie możemy pozwolić , aby uległy zatarciu lub wyblakły. Stare przekazy mówią, że każda fotografia zawiera duszę osoby fotografowanej, a dusza ta żyje tak długo, jak długo ktoś jeszcze o tej osobie pamięta. Fotografia umożliwia nam przedłużanie wspomnień.
Co jednak gdy stare zdjęcie ulegnie uszkodzeniu? Ze względu na specyfikę wykonania tradycyjnych radiogramów nie ma możliwości ich naprawy. Tutaj też zaradzimy, ponieważ wykonujemy renowacje każdej najbardziej zniszczonej fotografii. Nie boimy się plam, rys, przetarć, zagięć. Umiejętnie wykonana naprawa pozwoli zachować nam wszystko to, co stanowi o wyjątkowości oryginału.Końcowym efektem będzie wierna kopia oryginału pozbawiona wad oraz plik na nośniku cd, umożliwiający wykorzystanie tego obrazu w inny sposób.

Meta tag: Kodak Express Kraków M1 Nowa Huta , Fotograf Kraków M1 Nowa Huta , Laboratorium Fotograficzne Kraków M1 Nowa Huta , 

                  Odbitki Kraków M1 Nowa Huta , Wywoływanie Zdjęć Kraków M1 Nowa Huta , Zdjęcia do Dokumentów Kraków M1 Nowa Huta ,

                  Foto Joker , Zdjęcia , Studio Fotograficzne Kraków M1 Nowa Huta , Centrum Handlowe M1 , Odbitki 10x15 , Reprodukcje 

Cyfrowe laboratorium fotograficzne. Najwyższa jakość usług.

(12) 686 16 26

studio@fotograf-m1.pl